Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Nextbike výzva překonala očekávání

Zpět na aktuality
Vše

Cíl výzvy jste překonali o 1.000.000❗️minut a ušetřili přes 37 tun C🌎2

Do největší české výzvy v rámci sdílené mobility jste se mohli zapojit kdykoliv v průběhu června. Cílem bylo motivovat vás k využití nextbiku při běžných cestách po městě, omezit motorovou dopravu a snížit tím uhlíkovou zátěž našich měst. Zároveň jsme chtěli podpořit zdravý životní styl, do kterého jízda na kole nepochybně zapadá.

Jednotlivé bloky výzvy v počtu ujetých minut jste plnili zpravidla po 4-5 dnech, čímž se vám otevíralo losování o výhry od poukázky na nákup ve Footshopu, přes víkend v Kolovně nebo Amsterdamu, až po víkend v Kodani. Stěžejním cílem výzvy bylo najet v součtu všech jízd za 1 měsíc na kolech nextbike 3 000 000 minut. Také jsme sledovali celkový počet výpůjček a úsporu CO2 v porovnání se stejnou porcí cest autem.

Výsledky nám potvrdili, že nextbike vás baví a co je důležité, tak že chytrá městská mobilita nabývá v Česku na významu. Stanovený cíl v počtu ujetých minut jste překonali o více než 1 milion! Konkrétně jste v sedle nextbike strávili v červnu 4 139 679 minut. Na tuto porci minut bylo zapotřebí 299 690 výpůjček. Z pohledu CO2 jsme startem výzvy odhadovali úsporu 33 300 kg v porovnání s jízdami autem. I tuto hranici jste pokořili, a to o necelé 4 tuny. Celkově bylo během nextbike výzvy ušetřeno 37 257 kg CO2. A to už je pořádná porce💪

Děkujeme všem nextbikerům za účast ve výzvě a už teď se těšíme na další ročník 🚲💙