Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Do práce na kole s měsíčním předplatným ZDARMA

Zpět na aktuality
Vše

V květnu zaplaví ulice českých měst lidé na kole, koloběžkách, pěší i běžci a běžkyně. Spolek AutoMat chystá 13. ročník Květnové výzvy Do práce na kole a nextbike bude u toho. I letos budou mít všichni účastníci výzvy měsíční předplatné nextbike zdarma. Loni namotivovala k aktivní udržitelné dopravě i zájmu o veřejný prostor na 25 000 lidí. Registrace pro jednotlivce i firemní týmy z celého Česka je otevřená do konce dubna na www.dopracenakole.cz a k včasnému přihlášení láká i výhodnějším startovným. 

Rekordy ročníku

Přátelská atmosféra ve firmách i v ulicích, motivace k pravidelnému pohybu venku, deklarace podpory udržitelné dopravy a také přispění k lepší infrastruktuře. To je jen několik z důvodů, proč se každoročně do Květnové výzvy hlásí desetitisíce účastníků a účastnic v rámci 2 600 firem. V systému loni naskákalo 6,3 milionů společně šetrně překonaných kilometrů, a tedy přes 800 tun ušetřeného CO₂ ve srovnání se stejnými cestami vykonanými autem. Do organizace se k pořádajícímu spolku AutoMat letos přidává 52 měst, kde se uskuteční stovky doprovodných akcí včetně závěrečného vyhlášení a předávání cen.

Jak na to?

Stačí vytvořit tým nebo se jako jednotlivec registrovat na www.dopracenakole.cz, uhradit startovné, počkat na doručení startovního balíčku s originálním tričkem či nákrčníkem a pak už si jen v květnu zaznamenávat všechny své bezmotorové cesty do systému – na webu, pomocí propojených aplikací nebo gpx souborů z jiných appek.

Měsíční předplatné nextbike zdarma aktivujete unikátním kódem, který obdržíte v newsletteru na začátku výzvy.

Ne nejdál, ale pravidelně

Hlavní kategorií výzvy Do práce na kole je Pravidelnost týmů. Organizátoři*rky v každém zapojeném městě losují z týmů, které splní limit pravidelnosti nad 66 % aktivních cest.

Více na www.dopracenakole.cz