Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Historie udržitelné dopravy se píše na Berounsku!

Zpět na aktuality
Berounsko, Vše

Na Berounsku jsme právě oslavili 500 000 jízd na e-kolech nextbike! Přečtěte si, jak se město stalo lídrem v udržitelné mobilitě díky spolupráci s Nadací Tipsport a dalšími obcemi v okolí. 🚲🌍 Historie udržitelné dopravy se píše na Berounsku!

Jak šel čas s nextbikem na Berounsku? A čím je město tak unikátní?

V červenci 2020 jsme v Berouně rozjeli novou éru sdílené mobility, za což vděčíme hlavně Nadaci Tipsport. Tato nadace, která má v Berouně své sídlo, zásadně finančně přispěla k zahájení celého projektu a zůstává jeho hnacím motorem až do dnes. Nadace se zaměřuje na podporu udržitelného rozvoje a chtěla nabídnout obyvatelům města možnost využívat elektrokola jako alternativu k jiným dopravním prostředkům. Tento krok se setkal s nadšením všech na Berounsku a elektrokola se stala synonymem rychlé a flexilbilní dopravy ve městě i skvělou možností, jak si vyrazit na výlet po okolí.

S počáteční flotilou 100 elektrokol a 15 nabíjecími stanicemi jsme se rozrostli na 150 kol a 22 stanic. A to díky zapojení měst, obcí i dalších soukromých subjektů v okolí, jako jsou Zdice, Králův Dvůr, Tetín a Hýskov nebo Royal Beroun Golf Club. Nextbike tyto obce navíc všechny propojil, takže můžete jezdit na elektrokolech po širokém okolí. 

Díky Nadaci Tipsport mají všichni Berouňané automaticky dodnes 15 minut zdarma na každou jízdu na elektrokole nextbike. A to je český unikát. 

Berounsko je první oblastí v Česku s plně automatizovaným systémem sdílení elektrokol. Berounsko si postupem času získalo reputaci průkopníka v oblasti udržitelné mobility, především díky naší úzké spolupráci s Nadací Tipsport a zapojením místních obcí a soukromých partnerů. A teď slaví už půl milionu jízd! A to je pořádná pecka!