Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Jak si půjčit naše kolo

Zpět na aktuality
Vše

Chcete si půjčit kolo a nevíte jak na to?

Je to jednoduché. Na svém chytrém telefonu si stáhněte aplikaci nextbike, zaregistrujte se a aktivujte si účet zasláním kreditu. Jakmile přijdete ke kolu, otevřete si aplikaci, klikněte na „půjčit kolo“ a naskenujte QR kód. Zámek se automaticky odemkne. Pokud se zámek ihned neotevře, pootočte se zadním kolem, klikněte na „zámek není otevřený“ a potvrďte.

Během jízdy můžete své kolo dočasně zaparkovat i mimo oficiální stanici. V tomto případě musíte v aplikaci zvolit parkovací režim a stáhnout zámek. Jakmile se ke kolu vrátíte, zrušíte parkování a zámek se vám otevře. Pozor! V parkovacím režimu se vám stále účtuje půjčovné.

Pro vrácení kola zajeďte do jedné z oficiálních stanic, stáhnete zámek dolů do zacvaknutí a zkontrolujte vrácení v aplikaci. Oficiální stanice najdete v aplikaci nebo na webových stránkách. Za vrácení kola mimo oficiální stanici bude účtována pokuta 250 Kč, tak ať zbytečně neplatíte. V případě problému máte možnost ihned odeslat zpětnou vazbu.

Kontaktovat nás můžete rovněž telefonicky na +420 581 652 047, emailem servis@nextbikeczech.com nebo přes sociální sítě.