Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Na sdíleném kole můžeš jezdit i v zimě

Zpět na aktuality
Vše

Neukládej nextbiky k zimnímu spánku a vyraz do ulic! Rozjet to můžeš, ikdyž venku mrzne. Máme pro tebe pár tipů, jak si to užít bezpečně a na pohodu! Seznam měst, kde jezdíme i v zimě, najdeš tady

  • Reflexní Prvky

V zimě je často šero a brzo tma, proto je důležité být vidět! Nextbike má zadní i přední světlo a reflexní prvky na kolech i rámu. V zimě ale doporučujeme mít reflexní prvky i na oblečení, případně mít po ruce reflexní vestu. 

TIP! Uvaž si přes obličej šátek a teplý vzduch, který vydechuješ, se postará o to, aby ti bylo teplo. 

  • Oblečení

Čepice a rukavice (nejlépe nepromokavé) jsou základ. Jinak to s nadbytečným vrstvením nemusíš přehánět, po pár minutách jízdy ti bude krásně teplo. Při oblékání je dobré myslet na to, že ti nesmí nic (čepice, šála…) bránit v periférním vidění. otáčení hlavy nebo vnímání zvuků města. Až přijdou teploty kolem nuly, dávej na sebe obzvášť pozor.

TIP! Po jízdě v břečce občas navlhne oblečení, vyzraj na to a sbal si pro jistotu něco na převlečení. 

  • Zamrznutí zámku

V teplotách pod nulou může dojít k zamrznutí zámku. Pokud se tak stane, zkus nejdřív pootočit zadním kolem a zvol v aplikaci u výpůjčky „Znovu otevřít zámek“. V případě neúspěchu pomoz zámku lehce rukou. Pokud ani to nezabere, pošli nám zpětnou vazbu na výpůjčku, nebo v provozní době zavolej na infolinku nextbike.

  • Namrzlá sedla

Příroda je mocná čarodějka a v zimě ti na sedle občas nechá vzkaz v podobě obrazce z mrazu. Abys nemusel/a ráno „škrábat“ tohle umění, pořiď si kryt na sedlo, stojí jen pár korun a vejde se do každé kapsy. 

  • Pozor na ledovku

Zvlášť opatrný buď na tzv. černém ledu, který na první pohled vypadá jako suchá vozovka, ale může být hodně nebezpečný. Až nastoupí ledovka, jezdi raději o něco pomaleji a preferuj zadní brzdu. Pozor si dej i při  odbočování do vedlejší ulice, kde oproti „posolené“ hlavní cestě může být led. Obecně se vyhýbej méně udržovaným cestám a kolejím ve sněhu.   

  • Bezpečnost na prvním místě

Dávej na sebe pozor. Při velmi špatném počasí a extrémně nízkých teplotách raději přesedni např. na MHD.

Inspiruj se těmito tipy a užij si bezpečnou a pohodlnou jízdu na nextbiku i v zimních měsících!