Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Nextbike sezóna 2024 začínááá

Zpět na aktuality
Vše

Jaro klepe na dveře a dočkat se už nemůžou ani naše sdílená kola, která opět oživí ulice vašeho města. Po zasloužené zimní pauze do toho můžete opět šlápnout v Přerově, České Třebové, Frýdku-Místku, Havířově, Kladně, Opavě, Písku, Říčanech, Mnichově Hradišti, Benešově, Dvoře Králové, Hořicích, Moravské Třebové, Rychnově n. Kněžnou a Zlíně a dalších nextbike městech. Navíc se poprvé na nextbiku projedete i v Jičíně, Hodoníně, Voticích, Olbramovicích, Trutnově, Novém Jičíně, Kopřivnicí a Mostě!

Přerov loni doslova zabodoval, když ve výpůjčkách prakticky okamžitě předstihl do té doby první Opavu a držel se na špičce v rámci České republiky po celý rok. „Už v prvním měsíci jsme byli na třetí příčce, dvakrát jsme byli druzí a třikrát jsme si odvezli zlato v konkurenci ostatních měst,“ hrdě sděluje Tomáš Navrátil, náměstek přerovského primátora pro dopravu. 

V Písku zase nextbikery čeká novinka v podobě elektrokol. Novinkou pro letošní sezónu bude patnáct elektrokol s vyměnitelnou baterií a dojezdem padesát kilometrů, uvedl místostarosta Písku Josef Soumar.

Během zimy jsme naše kola nechali prohlédnout a vyladit, takže jsou jako nová a připravená vám opět dělat společnost na cestách. Rozšiřujeme se do nových měst a neustále vylepšujeme naše služby, což jen dokazuje, že sdílená kola jsou stále oblíbenější formou dopravy, co do flexibility, rychlosti i ceny. Ve většině měst, máš totiž prvních 15 minut vždycky zdarma, v Praze s lítačkou 2x 15 minut denně zdarma a s MultiSportkou dokonce  2x 60 minut zdarma. V Brně máš od 1. března díky podpoře města 2x 30 minut zdarma. A pozor! Benefity se sčítají! 

Ať už jste zapálení nextbikeři nebo jen občasní jezdci, kteří hledají nový způsob, jak prozkoumat své město, nextbike je vždycky po ruce. Tak naskočte do sedla nextbiku a objevte kouzlo města na dvou kolech, s větrem ve vlasech, flexibilně, rychle a s ohledem na naši planetu.