Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

O Kapku lepší jízda

Společnost nextbike Czech Republic spolupracuje s Nadačním fondem Kapka naděje již od samého začátku svého působení v ČR, tedy od jara 2019. „Jsme rádi, že společně můžeme pomáhat zlepšovat prostředí v nemocnicích ve všech regionech, ve kterých působíme. A není nic lepšího, než pomáhat zdravým pohybem na našich sdílených kolech. Pomáháte tak sobě,  životnímu prostředí, ale i nemocným dětem.“ doplnil k projektu Tomáš Karpov, provozní ředitel nextbike Czech Republic.

1 Kč z každé placené výpůjčky

1 Kč z každé placené výpůjčky

1 Kč z každé placené výpůjčky

1 Kč z každé placené výpůjčky

1 Kč z každé placené výpůjčky

1 Kč z každé placené výpůjčky

1 Kč z každé placené výpůjčky

1 Kč z každé placené výpůjčky

V roce 2019 jsme přispívali hlavně díky sdíleným kolům v Ostravě a v Havířově. “Kapka naděje působí v Ostravě dlouhodobě, zdejší Fakultní nemocnici jsme již pořídili přístroje v hodnotě 4 600 000 Kč a tento rok jsme pořídili další vybavení za dalších 308 000 Kč. Velmi nás těší nová spolupráce se společností Nextbike,“ shrnul Jan Fischer, ředitel NF Kapka naděje u příležitosti slavnostního spuštění projektu v Ostravě. Díky projektu “O Kapku lepší jízda” jsme v Ostravě a Havířově za rok 2019 přispěli souhrnnou částkou 100 000 Kč na podporu Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Ostravě a na Dětské oddělení Nemocnice s poliklinikou v Havířově.

Od roku 2020 rozšiřujeme projekt “O Kapku lepší jízda“ do dalších měst kde působíme (Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Havířov, Prostějov, Opava a Kladno) a budeme přispívat 1 Kč z každé placené půjčky. Celková částka bude poté rozdělena na pomoc nemocničním zařízením v regionu.

Věříme, že společně dokážeme dělat rozdíly a na konci této jízdní sezony 2020 budeme schopni přispět výraznou částkou na pomoc těm, kteří to potřebují nejvíce. „Přeji bikesharingové službě Nextbike mnoho spokojených uživatelů, uživatelům služby bezpečné kilometry a nám všem, aby každá jízda na kole byla jednoduše „O Kapku lepší“ a s úsměvem“ uzavírá Vendula Pizingerová, prezidentka a zakladatelka NF Kapka naděje.