Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

PID Lítačka & nextbike najíždí na nová pravidla

Zpět na aktuality
Vše

Ahooj pražští nextbikeři,

 

během pilotní spolupráce PID Lítačka s poskytovateli sdílených kol jste v Praze ukázali, že bikesharingu fandíte a chcete ho mít po ruce. Díky! Praha se díky tomu totiž rozhodla sdílená kola dlouhodobě zařadit do systému Pražské integrované dopravy.

 

Od 25. 4. 2022 se mění pravidla hry. 15 minut zdarma odteď využiješ 2 x denně!

 

Podle statistik jezdíte v drtivé většině cca 5 min 2x denně. S ohledem na finanční situaci se tudíž Praha rozhodla změnit počet dotovaných výpůjček ze 4 na 2. Doufáme, že ti to nenaruší tvé senzační tempo! Pro případ, že patříš k jezdcům na delší trati, mrkni na naše výhodná předplatná a lítej na nextbiku podle libosti.   

 

Jak jezdit zdarma s Lítačkou?

Stejně jako v minulosti stačí mít aktivní účet nextbike spárovaný se svou Lítačkou a svých 15 minut 2x denně se ti automaticky aktivuje při výpůjčce. 2 jízdy platí celkově pro nextbike i rekola – pokud tedy rád/a kombinuješ barvy, benefit ti vyjde na 1x jízdu denně s námi a 1x s rekoly. Návod na spárování najdeš tady.

 

A na závěr pár hezkých čísel

Od října 2021 využilo půjčení kola zdarma skoro 12 000 lidí a celkový počet výpůjček přesáhl 164 000. Až 77% z těchto nových uživatelů bikesharingu přičichlo natolik, že s námi opakovaně cestuje. Nejčastěji jezdíte v ranních dopravních špičkách a poté mezi 14. a 17. hodinou. A to městské dopravě značně uvolňuje kapacity.