Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Půl miliónu výpůjček nextbike v Opavě

Zpět na aktuality
Opava, Vše

Wow, Opavo! 🚴‍♂️🚴‍♀️ Právě jste překonali hranici 500 000 vypůjček na kolech nextbike!

Od roku 2020, kdy Opava dala zelenou sdíleným kolům, uběhly už 4 roky. Od té doby se navýšil počet nextbike stanic, kol i nextbikerů. Kola najdete doslova na každém rohu Opavy – od centra po Malé Hoštice, Kylešovice, Palhanec a Vávrovice. Síť stanic se rozrostla na pěkných 50 míst, kde zaparkujete jedno ze 110 sdílených kol. Šlápnout do toho můžete kdykoliv od jara do podzimu – konkrétně od 1. března do 30. listopadu. Na každou výpůjčku je díky podpoře města 15 minut vždycky zdarma. 

Jak šel čas s opavským bikesharingem

V roce 2023 nextbike v Opavě zaznamenal více než 150 tisíc vypůjček a počet aktivních jezdců se zvedl oproti předešlému roku téměř o 2 tisíce. To Opavu dostalo do top 3 měst s nejvyšším počtem výpůjček na počet obyvatel. Opavané můžou být pyšní i na nízkou míru vandalismu. Máme radost, že si v Opavě pohybu na dvou kolech vážíte a přistupujete k němu zodpovědně.

A jak to vlastně celé funguje?

Stačí vytáhnout mobil, oskenovat QR kód, zapůjčit si kolo a vyrazit. Prvních 15 minut, které máte zdarma, stačí na přejezd všude tam, kam se v Opavě potřebujete dostat. Například z Horního náměsti na Sádrák to zvládnete za 10 minut a z Kateřinek k nemocnici za 13 minut: 

 

 

 

 

 

 

 

Chytněte příležitost pořádně za řídítka, přidejte se k půl milionu šťastných jízd a objevujte s nextbike Opavu na kole. Je to nejen zábava, ale i skvělý způsob, jak ulehčit dopravě ve města a udržet se v kondici.

Teď nezbývá než počkat až padne miliontá výpůjčka!