Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Už miliónkrát jste v Praze vyjeli na trasu Jééé!

Zpět na aktuality
PR zprávy, Praha, Vše

Naše sdílená kola nextbike v Praze právě překročila magickou hranici milionu výpůjček! To je přes 2 131 268 ujetých kilometrů, 127 159 584 kcal spálených v sedle a 15 475 811 minut na dvou kolech. Milion jízd pro nás není jen číslo. Je to důkaz, že j(e)deme správným směrem a je nás už dost na to, abychom společně dělali Prahu lepší.

Od roku 2020, co jsme jsme to s nextbike v Praze společně rozjeli, se nám podařilo přesvědčit už 66 630 Pražanů, že kolo je pro všechno. Ať už jde o rychlý nákup v obchodě na rohu, projížďku podél Vltavy nebo cestu do práce – usnadnit pohyb po městě si můžou všichni. Po 4 letech fungování nextbike v Praze jsme překonali 1 000 000 výpůjček, což je desetina z celkového počtu výpůjček v celé ČR – ano, letos v Česku překonáme hranici 10 000 000 výpůjček! 

Nextbike a MHD jsou nejlepší parťáci pro efektivní průjezd městem! 

Naše služba si získává nohy, ruce i srdce Pražáků každým rokem víc a víc. Růst popularity sdílených kol se odráží nejen v počtu nových uživatelů, ale i v rostoucím počtu jízd. Například podle posledních dat PID využilo možnost vypůjčit si kolo s Lítačkou v zimě meziročně o skoro 20% víc Pražanů. Ne přelomu roku 2023 a 2024 byl celkový počet jízd 90 000, o rok dříve to ve stejném období bylo 76 000. 

Rozhodnutí magistrátu začlenit sdílená kola do vyhledávače spojení v aplikaci Lítačka bylo skvělým tahem, jak rozjet #cykloMHD. Tahle chytrá integrace v aplikaci Lítačka totiž výrazně usnadňuje kombinaci různých druhů dopravy včetně sdílených kol. Navíc při propojení nextbike aplikace a Lítačky můžete každý den využít bonus 2x 15 minut jízdy zdarma.  

V Praze jezdíte s Lítačkou 2x15 minut denně zdarma.

V Praze jezdíte s Lítačkou 2×15 minut denně zdarma.

Díky za každé šlápnutí do pedálů! 

Milion jízd = Milion důvodů poděkovat! Společně jsme před 4 lety rozjeli revoluci v městské mobilitě a bez vás by to nešlo. Jak náš společný vztah vyzrál? V Praze si kola nejčastěji půjčujete na 5 minut a nejvíce jezdíte ve všední dny, ráno mezi 6.00 až 7.00 a odpoledne mezi 15.00 a 17.00 hod. 

Kola, která mění město

V posledních letech se stále více ukazuje, jakou sdílená kola přináší městům úlevu a zlepšují kvalitu městského prostoru. Sdílená kola redukují dopravní zácpy, pročišťují vzduch a vracejí ulice lidem. Když ještě více Pražanů sedne místo do auta na sdílené kolo, uvolní se veřejný prostor, který by jinak sloužil třeba k parkování. Může ho nahradit zeleň, veřejná odpočinková místa nebo dokonce nové cyklostezky a chodníky. „ V Praze, stejně jako ve zbytku České republiky, vidíme v bikesharingu obrovský potenciál. Tisíce jízd denně na krátké vzdálenosti ukazují, jak velkou roli může hrát sdílené kolo v každodenním životě. Když dáte lidem možnost bezpečně vyrazit na kole, zjistíte, že na to kolo opravdu sednou. Hledají zdravější, flexibilnější a levnější variantu. A to je přesně to, co sdílená kola nabízí,“ říká provozní ředitel nextbike Tomáš Karpov. 

Společně to rozjedeme!

Chytrá města po celém světě investují do bikesharingu a výstavby infrastruktury pro cyklisty nemalé částky. Uvědomují si, že investice do udržitelné mobility je investicí do kvality života jejích obyvatel a do rozvoje města 21. století. V Praze přidáváme nové stanice, rozšiřujeme se i do okrajových částí (např. nově jsme na Praze 22) a chceme vám i nadále dělat cestování po městě rychlejší, flexibilnější a příjemnější. I proto je Praha na dobré cestě stát se příkladem takového chytrého města, ale prostor na zlepšení se stále najde. Vyzýváme proto Prahu a její části, aby přidaly na tempu a pomohly nám transformovat dopravu ve městě co nejrychleji. Plán je to smělý, ale vize jasná – udělat z Prahy ještě lepší místo pro život. 

Díky, že jste v Praze sdílená kola nextbike začlenili do svého života! Už teď se nemůžeme dočkat, co přinese další milion! 

Na nextbiku po Praze