Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Bikesharing frčí už i mezi městy

Zpět na aktuality

Máme pro vás novinku! Bikesharing vám odteď umožňuje objevovat města a jejich okolí jako nikdy předtím. Nextbike přijíždí s možností cestování mezi vybranými městy. Koho se to týká?  Nového Jičína ↔️ Kopřivnice, Ostravy ↔️ Frýdku-Místku, Ostravy ↔️ Ludgeřovic ↔️ Hlučína, Votic ↔️ Olbramovic, Prahy ↔️ Říčan a Berounska (Beroun ↔️ Králův Dvůr ↔️ Hýskov ↔️ Tetín ↔️ Zdice). 

Rozjeďte to mezi Novým Jičínem a Kopřivnicí!

Z historického Nového Jičína do industriální Kopřivnice na kole? Ano, prosím! Kola v obou městech budou k dispozici až do začátku prosince. Díky podpoře měst máte navíc na projížďky mezi městy 30 minut vždy zdarma. 

Ostrava se spojuje s Frýdkem-Místkem a nejen to!

Cyklostezkou č. 59 Ostrava – Beskydy, která je mostem mezi městským ruchem a klidem přírody se odteď projedete i na nextbiku! Trasa, oblíbená pro svou dostupnost a krásné scenérie, vede přes klidné části Ostravy do Frýdku Místku a pokračuje až do Beskyd. Díky nově propojenému systému sdílených kol z Ostravy a Frýdku Místku můžete touhle cyklostezkou libovolně přejíždět a mezi těmito městy kola i vracet.  Z Ostravy navíc můžete vyrazit i směrem na Ludgeřovice a Hlučín, kde to funguje úplně stejně. Moravskoslezký kraj to rozjel ve velkém!

Středočeský kraj nezůstává pozadu

Ani nextbikeři ze Středočeského kraje nepřijdou zkrátka. Přejíždět můžete z Mladé Boleslavi do 14 km vzdáleného Mnichova Hradiště a zpět. Votice a Olbramovice, město a obec v blízkosti Benešova si skrz naskrz projedete taky. 

Praha a Říčany? Jasně!

Pražské stanice najdete nejen v centru, ale jako jediné najdete nextbiky i v okrajových částech města. Na nextbiku navíc dojedete z Prahy až do Říčany. Poslouží vám k tomu 14 kilometrů dlouhá cyklostezka „Do Prahy na kole“,  která vznikla v roce 2020 a od té doby si získala srdce mnoha cyklistů. Kromě toho, že se pyšní překrásnými výhledy, nabízí i spoustu míst pro odpočinek. Cyklostezka vás zavede z Mnichovic přes Všestary, Strančice, Světice a Říčany až do pražských Kolovrat, kde se pak napojíte na další pražské cyklotrasy. Takže už žádné výmluvy! Rozjeďte to na kole z Prahy do Říčan a užijte si svobodu, jakou vám může dát jen kolo. 

Berounsko

Berounsko je první oblastí v Česku s plně automatizovaným systémem sdílení elektrokol, který spojuje Beroun s obcemi Králův Dvůr, Hýskov, Tetín a Zdice. Z počáteční flotily 100 elektrokol a 15 nabíjecích stanic jsme se od roku 2020 na Berounsku rozrostli na 150 kol a 22 stanic a nedávno oslavili půl milionu výpůjček. 

Jak to funguje? 

Nezapomeňte, že s nextbike je vše jednodušší. Stačí si stáhnout aplikaci, najít nejbližší dostupné kolo a vyrazit na cestu. Ať už jedete do práce, na nákupy, nebo jen tak na výlet, nextbike je tu pro vás. Kolo je totiž pro všechno.

Tak co? Vidíme se v sedle?