Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Brno rozjíždí podporu 2 x 30 min jízdy zdarma pro všechny!

Zpět na aktuality
Vše

Brno chce být zdravým a udržitelným štatlem, a proto se rozhodlo naplno podpořit bikesharing

2 x 30 minutami jízdy denně zdarma pro všechny!

 

Z kroku města máme velkou radost a věříme, že si díky tomu budeš zkracovat cesty do práce, školy, obchodu nebo na drink častěji, než kdy dřív. Stačí si stáhnout appku nextbike, půjčit si kolo a vyjet! Připomínáme, že vracet musíš do oficiální stanice, síť najdeš v appce nebo na webu. A nezapomeň vytáhnout na kolo i kámoše, radosti z prohánění na kole teď už nikdo neunikne! 

 

Jak to funguje

Je potřeba službu aktivovat? 

Není. Kredity zdarma od Brna jsou už přednastavené pro všechny, takže pojedeš svých 2 x 30 minut denně automaticky zdarma. Stačí mít minimálně 16 let a aktivní účet nextbike. 

Proč nextbike? 

V Brně máme pečlivě rozhozenou síť stanovišť. Našich 400 kol najdeš ve všech městských částech, takže se nemusíš bát, že tě necháme na cestách ve štychu. Mapku stanovišť najdeš tady nebo v appce. Ve stojanech na tebe čekají 8mi rychlostní kola, se kterými na pohodu vyžehlíš každý kopeček. 

Sčítají se minuty zdarma?

Ne. Svou denní dávku volných minut si můžeš užít na dvě jízdy do 30 minut denně, přičemž mezi jednotlivými výpůjčkami musí být alespoň 10 minut pauza.  

Co když mám Multisportku? 

Jakmile vyrazíš na kolo, prvně čerpáš 30 minut zdarma od města. Když překročíš tento limit, tvůj účet najede na 60 minut s Multisportkou tak, jak jsi zvyklý/á. Pro další jízdu zdarma je nutné první výpůjčku ukončit. Po 10minutách můžeš opět vyrazit a čerpat zbylých 30 volných minut od města a k tomu druhých 60 minut od Multisportu. Až vyčerpáš všechny volné jízdy, začne se ti účtovat standardní jízdné 28 Kč za každých 30 minut. 

Do kdy akce s 2 x 30 minutami zdarma potrvá?  

Projekt je v pilotní fázi, tak se nekroť a šlápni do toho naplno i s rodinou, kámoši a kolegy. Když město nasbírá dost dat o tom, že mají kola v ulicích smysl, jízda s volnými minutami už tu s námi zůstane, bude motivovat i další Brňáky šlápnout do pedálů a s tím přijde třeba i pokrok v dopravní infrastruktuře. A za to my nextbikeři s čistou hlavou, vzduchem a vizí veřejného prostoru pro všechny budeme přece moc rádi.