Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

PID Lítačka a revoluce ve vyhledávání tras: Jednoduché plánování cest od dveří k dveřím

Zpět na aktuality
PR zprávy, Praha, Vše

Váš cestovní průvodce po Praze se právě zdokonalil! S novým vyhledávačem tras v aplikaci PID Lítačka máte možnost najít nejvýhodnější a nejrychlejší spojení díky kombinací sdílené a veřejné hromadné dopravy, vlaků, taxi nebo chůze. A to z jakékoliv adresy a s aktuálním zpožděním jednotlivých spojů. Kombinujte MHD a nextbike a jezděte po Praze flexibilně.

Představení nových funkcí PID Lítačky

Vyhledávač tras v aplikaci PID Lítačka nabízí komplexní plánování cest z místa A do místa B. Plánovač zahrnuje nejen veřejnou dopravu, ale i možnost použití sdílených kol. Tahle nová funkce se hodí pro všechny, kteří chtějí po Praze a Středočeském kraji cestovat flexibilně a bez ohledu na jízdní řády. Oproti jiným vyhledávačům, které nabízejí pouze jednu formu dopravy nebo kombinují dopravní prostředky odděleně, je plánovač v aplikaci PID Lítačka plně intermodální. To znamená, že umožňuje kombinaci různých dopravních prostředků v jedné trase, což je unikátní nejen v Česku, ale i ve světě. Uživatelé si v aplikaci mohou navolit služby různých soukromých poskytovatelů, včetně našich sdílených kol nextbike.

Chytré spojení dopravních prostředků

Vyhledávač využívá aktuální informace o zpoždění a poloze spojů, což zaručuje, že zobrazí jen přestupy s dostatečným časovým rozestupem. Díky tomu cestující např. zjistí, že mají dost času na přestup i na spoj, který by podle běžného jízdního řádu nestíhali.

Pohodlná cesta od dveří k dveřím

Aplikace PID Lítačka teď umožňuje zahájení cesty z jakékoli adresy, což znamená, že uživatelé nejsou vázáni na zastávky veřejné dopravy jako u klasického vyhledávání. Novinkou je i přesnější výpočet pěších tras. 

2000 uživatelů ve zkušebním provozu

Nejdůležitější roli ve vývoji vyhledávače hráli samotní uživatelé. Více než 2 000 uživatelů se zapojilo do zkušebního provozu a poskytli velmi cennou zpětnou vazbu, která pomohla vylepšit vyhledávač a přizpůsobit ho různým potřebám uživatelů.

Vyhledávač je momentálně dostupný v beta verzi, ale je v plném provozním režimu. To znamená, že všechny funkce už běží na plné obrátky. Může se ale stát, že vzhledem k obrovské datové základně a jejich složité kalkulaci v reálném čase, může dojít k nepředvídatelným situacím nebo drobným chybám, které jsou průběžně odstraňovány a aplikace se nadále vylepšuje. 

Zkuste nový vyhledávač a kombinujte v Praze MHD se sdílenými koly nextbike! 

Na fotografii CTO nextbike Tomáš Karpov a náměstek pro dopravu v Praze Zdeněk Hřib

Tomáš Karpov, CTO nextbike a náměstek pro dopravu v Praze Zdeněk Hřib na tiskové konferenci k představení nových funkcí vyhledávače PID Lítačka